Portale internetowe

Co to jest portal internetowy?

Portal internetowy to witryna, która udostępnia różnorodne informacje, a ich charakter jest ściśle komercyjny. Ze względu na rodzaj przekazywanej treści wyróżnia się kilka rodzajów portali. 

Portal internetowy najczęściej zawiera informacje, które są źródłem zainteresowania znacznie szerszego grona odbiorców. Poza zwykłym dostępem do wiedzy, portal może również dysponować usługami takimi jak: poczta elektroniczna lub hosting. Natomiast, by zwrócić znacznie większą uwagę tej witryny jej treść obejmuje bardzo często forum dyskusyjne, możliwość umieszczania ogłoszeń, czat, prognozę pogody i wiele innych. Portal tworzy wokół siebie ludzi, którzy chcą dzielić się informacjami na konkretny temat, jak również szukają porad i wskazówek. Poprzez portal możesz zdobyć bardzo dużą popularność i wypromować w łatwy sposób oferowaną usługę lub produkt. 

Rodzaje portali internetowych.

Portal społecznościowy:

Z pewnością mało kto zdaje sobie sprawię, że niemal wszyscy internauci korzystają z portali społecznościowych. Dlatego łatwo można stwierdzić, że jest to jeden z najszybszych i skutecznych sposobów na dotarcie do klienta. Portal społecznościowy to serwis, którego podstawą jest zgromadzona wokół niego społeczność. Jednocześnie sam w sobie stanowi rodzaj mediów społecznościowych. Portal o tym charakterze pozwala na dzielenie się informacjami, zainteresowaniami, umieszczaniu aktualnych wydarzeń z życia, a także zdjęć oraz podejmowanie wspólnych inicjatyw. Portal społecznościowy pośredniczy w kontaktach między użytkownikami wykorzystując czat, komunikator, fora lub prywatne wiadomości. Chyba najbardziej ciekawą usługą, którą otrzymujemy od serwisu jest  możliwość stworzenia własnego profilu osobowości, w którym użytkownicy umieszczają informacje o sobie. Chęć przynależności do danej grupy społecznej sprawia, że wybieramy portal, na którym możemy z łatwością wykreować własny wizerunek, jak również uzyskać ciekawą informację na wybrany temat. Stworzenie atrakcyjnego wyglądu portalu społecznościowego sprawi, że wzbudzi wielkie zainteresowanie i zyska popularność. 

Portal korporacyjny:

Chcąc usprawnić działania organizacyjne we własnej firmie, a także skutecznie ułatwić proces podejmowania decyzji skorzystaj z wielu możliwości jaki daje Ci portal korporacyjny. Przy integracji zasobów informacyjnych, którymi dysponuje Twoja firma oraz wybranych aplikacji otrzymujesz technologiczne rozwiązanie, które w znaczny sposób poprawi komunikację wewnętrzną w Twojej firmie oraz stanie się źródłem sprawniejszej pracy. Każdy użytkownik korzystający z narzędzi i aplikacji, poprzez portal korporacyjny będzie mógł mieć dostęp do zgromadzonych informacji i danych w firmie. Zazwyczaj zawartość portalu jest spersonalizowana. Funkcjonalne możliwości jakie otwiera przed nami ten rodzaj portalu, to redagowanie zawartej w niego treści, szybkie wyszukiwanie informacji, dostęp do danych, komunikacja między grupowa, a także korzystanie z aplikacji firmowych. 

Portal tematyczny (wortal):

Decydując się na publikowanie zawężonej treści wybierz portal tematyczny, który często nazywany jest wortalem. Skupiając się na wybranej dziedzinie wiedzy, zainteresowaniach lub określonej gałęzi gospodarczej tworzysz serwis, który przyciągnie pożądaną grupę odbiorców i jednocześnie stanie się podstawą do zbudowania relacji z potencjalnym klientem. Bardziej wyspecjalizowane tematy poruszane na portalu tematycznym przyciągną wiernych użytkowników, którzy będą znać jakość zawartej treści. Zintegrowanie grupy o takich samych zainteresowaniach sprawi, że portal sam w sobie będzie ekspertem w danej dziedzinie. Wystarczy, że postawisz na jego atrakcyjny wygląd oraz profesjonalną treść, a sprawisz, że użytkownicy będą chcieć przynależeć do oferowanej przez Ciebie grupy społecznej.  

Opis współpracy:

  1. Określenie potrzeb klienta
  2. Zapoznanie ze harmonogramem działania. 
  3. Praca nad projektem graficznym.
  4. Wdrożenie projektu.
  5. Naniesienie uwag klienta na projekt.

O nas

Kreatywny-Marketing.pl to zespół, który działa w środowisku internetowym. Tworząc dla szerokiej grupy odbiorców zdobyliśmy cenne doświadczenie w każdej dziedzinie. Zaangażowanie i umiejętności pomagają nam w znalezieniu najlepszych rozwiązań w marketingu i technologii internetowej. Chcąc rozpocząć z nami współpracę, przedstaw nam swoje oczekiwania, a my powiemy Ci jak możesz osiągnąć sukces.

Kontakt z nami

  • ul. Jana Pawła II 19, 36-100 Kolbuszowa
  • 17 770 72 77
  • www.kreatywny-marketing.pl